بایگانی‌ها

چین (آسیا)

پایتخت: پکن

واحد پول: یوان (رنمینبی) (RMB)

زبان رسمی: یوان (رنمینبی) (RMB)

شهرهای مهم: گوانجو، پکن، شانگهای

ایالت چین، گسترده ترین کشور آسیایی با بیشترین جمعیت در جهان است.
کشور پهناور چین تقریبا تمام آسیای شرقی و یک چهاردهم از زمین را اشغال کرده است. این کشور از نظر وسعت، در میان اکثر کشورهای جهان، فقط از روسیه و کانادا پیشی گرفته است و تقریبا به بزرگی تمام اروپا می باشد.
چین 33 واحد اداری تحت نظارت حکومت دارد، البته به صورت مستقل کار می کنند؛ این واحدها شامل 22 استان، 5 منطقه مستقل، 4 شهرداری(شانگهای،تایجین،پکن و چوانگینگ) و 2 منطقه ویژه اداری(هنگ کنگ و ماکو) و پکن، پایتخت جمهوری مردمی، همچنین مرکز فرهنگی ،اقتصادی و ارتباطات کشور است. شانگهای نیز مرکز اصلی صنعتی کشور می باشد؛ هنگ کنگ هم بندر و مرکز تجاری کشور می باشد. زبان چینی ریشه در چند خانواده بزرگ هندو اروپایی ،سینوسی تبت و آلتایی بر دارد که به زبان فعلی درآمده است. از سال 1820 چین به عنوان بزرگترین اقتصاد جهان شروع به رشد کرده و اکنون بزرگترین اقتصاد جهان را داراست.
رشد اقتصادی چین بر مبنای صادرات بوده و اساسی ترین آن صادرات ماشین آلات و تجهیزات می باشد. شرکت های خصوصی و صادراتی برای دولت پر درآمدتر از شرکت ها و سازمانهای دولتی تامین انرژی بوده اند، بنابراین شهر های توسعه یافته چین حول محور کارخانجات برای جذب نیروی کار بیشتر بنا شده اند. در نتیجه یک چهارم اقتصاد چین را بازار املاک در بر می گیرد. حکومت همچنین برای حمایت از رشد اقتصادی به توسعه و ساخت و ساز مسکن و راه آهن پرداخته است.
چین از سال 2013 تا 2015 بزرگترین صادر کننده در جهان بوده است و در سال 2016 توانسته است 2 تریلیون دلار تولیدات داشته باشد. چین سومین وارد کننده جهان است که واردات خام از آمریکای لاتین و آفریقا، مانند نفت و سایر سوخت ها، سنگ معدن فلزی، پلاستیک و مواد شیمیایی آلی را وارد می کند و بزرگترین وارد کننده آلومینیوم و مس جهان است.
از لحاظ جاذبه های گردشگری، این کشور پهناور هیچ شگفتی را از دست نداده است که می توان شگفتی های این کشور فوق مدرن و پیشرفته را به دو بخش شگفت انگیز آداب و رسوم و فرهنگ هزار ساله چین باستان و زیبایی های طبیعی،آثار تاریخی و باستانی چین تقسیم کرد.

در چین سالانه نمایشگاه های تجاری و کنفرانسهایی با موضوعات مختلف در شهر هایی چون گوانجو و شنزن برگزار می شوند که از تمام نقاط دنیا بازدیدکنندگان فراوانی به چین میآیند که با افزایش حجم اقتصاد و سطح تکنولوژی رشد بسزایی داشته اند. صدها هزار نفر از افراد کسب و کار در این کنفرانس ها حضور دارند و بازدید کنندگان و برگزارکنندگان نمایشگاه ها از کشورهای دنیا امیدوارند که محصولات مورد نیاز خود را خریداری کرده یا محصولاتشان را بفروشند و یا معرفی کنند همچنین فرصت های کسب و کار جدید جستجو کنند.

5 نمایشگاه تجاری برتر چین شامل نمایشگاه کانتون، نمایشگاه یوو، نمایشگاه پکن خودکار، نمایشگاه Bauma و نمایشگاه صادرات و واردات شانگهای است. آنها تاثیر زیادی بر رشد اقتصادی چین و بهبود تکنولوژی و باعث جذب افرادی از سراسر جهان بوده اند.برای مثال در عکس زیر می توانید تاریخ برگزاری نمایشگاه ها در شهر گوانجو، یکی از شهرهای چین، فازها و محصولات هر نمایشگاه را با جزئیات مشاهده نمایید:

اگر بخواهیم از جاذبه های گردشگری کشور چین به صورت اجمالی، به پرطرفدارترین آنها اشاره کنیم می توان به جاذبه های زیر اشاره نمود:

دیوار بزگ چین ،شهر ممنوعه و کاخ امریال پکن ، ارتش سرخ (مهمترین یافته باستان شناسی چین)، قصر مرموز امپراطوری امپریالیستی،شهر گیلین ، از زیباترین حومه های چین و مشهور به رودخانه های کریستال جاری در شهر و گردنه کوه ها، پایگاه پژوهشی چنگدو پرورش پاندای غول پیکر،رودخانه یانگ و سه سد،باغ های کلاسیک سوژو،تبت،کاخ پوتالا،عرشه پیاده روی شانگهای،هانگزو ،دریاچه تاریخی غربی،آرامگاه امریال شمالی(ماموریت نور)

منابع :
https://www.britannica.com
https://www.thebalance.com
http://www.planetware.com
https://www.chinahighlights.com

نقشه گوگل

     انواع ویزای چین:

  • ویزای توریستی انفرادی چین با ۱ ماه اعتبار ورود به چین و ۱ ماه اعتبار اقامت
  • ویزای گروهی چین برای حداقل ۵ نفر و اقامت حداکثر ۳۰ روزه

          مدت زمان لازم برای اخذ ویزای چین:

  • ویزای چین توریستی گروهی به صورت عادی: ۵ روز کاری
  • ویزای چین توریستی گروهی به صورت فوری : ۳ روز کاری
  • ویزای چین توریستی انفرادی عادی : ۱۵ روز کاری

         مدارک لازم:

  • اصل پاسپورت قدیمی و جدید
  • ۲ قطعه عکس
  • مشخصات فردی
  • تمکن مالی به ارزش حداقل ۱۲ میلیون تومان