بایگانی‌ها

دبی

جمعیت: ۲۴۵۹۰۶۸

منطقه زمانی: UAE Standard Time (یوتی‌سی +۴)

دبی یا دوبی یکی از امیرنشین‌های هفت گانه امارات متحده عربی است. دبی بیشترین جمعیت را در میان این هفت امارت دارد و دومین امارت بزرگ آن، و با تنها ۵ درصد از مجموع وسعت خاک امارات عربی متحده بعد از امارت ابوظبی است. دبی در جنوب کشور ایران و در حاشیه خلیج فارس قرار دارد و جزئی از کشور امارات متحده عربی است. این شهر بندری گردشی با جاذبه‌های مدرن و بعضی جاذبه‌های تاریخی و طبیعی است. حاکم این امارت، شیخ محمد بن راشد است و نایب حاکم شیخ حمدان بن راشد می باشد. شاید شهر دبی مهم‌ترین شهر امارات باشد.در واقع بعد از امارت ابوظبی که پایتخت سیاسی کشور امارات متحده عربی است می توان گفت دبی پایتخت تجارتی امارات متحده عربی است. دبی از دیگر امارت‌های امارات متحده عربی متمایز می‌باشد از این لحاظ که درآمد نفت آن تنها 6 درصد از تولید ناخالص داخلی را تشکیل می‌دهد و اکثر درآمد امارت دبی از منطقه آزاد جبل علی، فروش ملک به اتباع خارجی در مناطق آزاد، اعطای اقامت، صدور مجدد کالا، ترانزیت مسافر و کالا و همچنین قسمت بزرگی نیز از گردشگری و دیگر خدمات مالی و تجاری تشکیل می‌گردد.تأسیسات و پیشرفتهای زیاد در صنایع و فعالیتهای مختلف در دبی باعث شده تا توجه جهانی را در تمام زمینه‌ها و پروژه‌ها جلب کند. دبی و دیره، بنادر مهمی برای تولیدکنندگان غربی است. بیشتر مراکز مالی و بانکها در منطقه بندری می‌باشد. دبی اهمیتش را به عنوان یک مسیر تجاری در دهه ۱۹۷۰ و ۱۹۸۰ به دست آورد. شهر دبی تجارت آزاد طلا دارد. بندر جبل علی در دهه ۱۹۷۰ ساخته شده و بزرگترین بندر دست ساز بشر در جهان است. اما دبی به صورت فزاینده‌ای در حال پیشرفت به عنوان مرکزی برای صنایع خدماتی از قبیل فناوری اطلاعات و سرمایه گذاری می‌باشد. خطوط حمل و نقل توسط هواپیمایی امارات تقویت شده و در سال ۲۰۰۶ حدود ۲۸ میلیون مسافر را جا به جا کرده‌است. همچنین در دبی مناطق آزاد برای صنایع بخصوص وجود دارد از قبیل شهر اینترنتی دبی و شهر رسانه دبی.

هفت مورد مهم که هر توریستی قبل از سفر به دبی لازم است بداند.

1. قبل از هرچیز باید خودتان را برای یک تغییر آب و هوایی جدی آماده کنید. دوبی به علت قرار گرفتن در منطقه جغرافیایی خاص، گرم و مرطوب و شرجی می باشد که البته از فصل پاییز تا اواخر بهار،گرما تدریجا کاهش پیدا می کند.
2.برای بازدید از برج خلیفه که دومین برج بلند در خاورمیانه است و همچنین از جذابترین و پر طرفدارترین و جاذبه های گردشگری دوبی است، قبل از رسیدن به محل، بلیت رزرو کنید تا با صف طولانی مواجه نشوید .
3.قبل از اولین سفر به دوبی ،ممکن است تصوری از شهری پر از رمل و هوای بسیار گرم در وسط صحرا داشته باشید ،ولی زمانی که میفهمید در دل این چنین صحرایی می توانید برف بازی و اسکی کنید، غافلگیر خواهید شد. شما می توانید برای دیدن و لمس برف در دبی به مال آف امیریتس مراجعه کنید، این جعبه یخچالی غول پیکر شیشه ای مجهز به تمامی وسایل مورد نیاز اسکی است و قابل اجاره کردن نیز می باشد. در مجتع تجاری و تفریحی مال اف امیریتس، هم مناسب برای تمامی کسانی است که علاقه به برف بازی و اسکی و تلکابین دارند و هم کسانی که دوست دارند در محیطی آرام و سرد نوشیدنی گرم در کافی شاب یا روی نیمکت میل کنند.
4.یک نصیحت دوستانه برای مسافرینی که برای اولین بار به این کشور مسافرت میکند “قسم خوردن ممنوع!” .
از آن جا که احترام به قوانین و موازین اخلاقی و فرهنگ کشوری که مهمان آن هستیم از وظایف توریست ها می باشد. و از طرفی عرب ها مسلمان هستند و موازین و قوانین اسلامی را با دقت دنبال می کنند و هرگونه نقض از قانون و موازین آن را بی احترامی می دانند و با هرگونه بی احترامی و سرپیچی نه تنها برخورد جدی می کنند بلکه قانون مجازات را اجرایی می کنند.اگر شخصی در صفحات اجتماعی مانند واتس اپ و غیره و همچنین در ملا عام قسم بخورد و دیده شود مبلغ 250000 درهم جریمه دارد و ممکن است زندانی شود، پس بهتر است که توریست ها مواظب گفتار خود در ملا عام باشند.
5.برای سفر به دوبی فصل تابستان را انتخاب نکنید، حتی برای خنک شدن از آبتنی در دریا هم نمی توانید کمک بگیرید و مجبور خواهید بود در طول روز در فضای سرپوشیده زیر کولر بنشینید یا در مراکز خرید وقت بگذرانید ، در مجموع از تیر ماه تا آبان ماه خیال سفر به دبی نداشته باشید.
6.چانه زدن در بازار طلا و گرفتن قیمت مناسب
همیشه در بازار طلا آنهایی که به دنبال بهترین خرید با بهترین قیمت هستند فنون چانه زدن را خوب بلد هستند.در بازاز طلای دوبی به سختی طلای با عیار 18 پیدا می کنید ، در دوبی بیشتر خریداران طلا و جواهر عرب ها و هندی ها هستند که علاقه زیادی به طلای پر زرق و برق با عیار 24 با رنگ زرد تیره دارند .برای خرید طلا با سلیقه اروپایی و طرح ایتالیایی با عیار 18 باید بیشتر بگردید و همچنین پرداخت نقد بهتر ازپرداخت با کارت اعتباری انجام میگیرد و قیمت بهتر. همچنین قیمت طلا تحت تاثیر بازار جهانی متغیر است.
7.استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در دبی(مترو)

از سال 2009 سیستم حمل و نقل عمومی در دوبی گسترش پیدا کرده و مترو که وسیله ای راحت و امن و کم هزینه تر از تاکسی که در حال حاضر دارای دو خط ارتباطی یکی که خط قرمز نام دارد، از فرودگاه به دوبی مال ، برج خلیفه و مجموعه تفریحی پالم برای بازدیدکنندگان می باشد و دیگری (خط سبز)که به خط قرمز متصل می شود و برای کسانی است که می خواهند قسمت قدیمی شهر دوبی(دیره) که بازارهای سنتی و موزه های دوبی در آنجا قراردارد را بازدید کنند، مفید می باشد.

هر توریست برا ی استفاده از مترو می تواند کارت قرمز رنگ رد نول کارد را به مبلغ 24 درهم که مساوی با 0.55 سنت آمریکا است را از ایستگاه مترو ،خریداری کند، قیمت هر بلیط یک نفره 4 درهم است.
برای اینکه از فرودگاه به هتل برسید چندین راه وجود دارد راحت ترین راه استفاده از ترانسفر فرودگاه دبی است و ارزانترین راه مترو و اتوبوس است.

(متن بالا ترجمه شده ازhttp://www.worldofwanderlust.com)

نقشه گوگل

دسته بندی:

درجه هتل:

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

دسته بندی: